Opettajat ja muu henkilökunta
Rehtori
Kari Miettinen
+358 40 822 4172
kari.miettinen[at]edu.padasjoki.fi
Opinto-ohjaaja
Kati Saarinen
+358 44 052 9336
kati.saarinen@edu.padasjoki.fi
vararehtori, luokanopettaja
Tiina Reinikka-Järvinen
+358 44 720 2063
tiina.reinikka-jarvinen@edu.padasjoki.fi
Koulusihteeri
Suvi Ahola
+358 44 753 3596
suvi.ahola[at]padasjoki.fi
Luokanopettajat
Erityisluokanopettaja, pienluokka
Kirsi Ruokolainen
+358 44 052 9391
kirsi.ruokolainen@edu.padasjoki.fi
Vararehtori, 5a
Tiina Reinikka-Järvinen
+358 44 720 2063
tiina.reinikka-jarvinen[at]edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja 3lk
Maria Lindén
+358 44 720 2072
maria.linden[at]edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, virkavapaalla 1.8.2018 alkaen
Terhi Sollamo
+358 44 720 2055
terhi.sollamo[at]edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 4lk
Marja Leena Kankaanmäki
+358 44 720 2062
marjaleena.kankaanmaki[at]edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 2lk
Raija Meronen
+358 44 720 2076
raija.meronen[at]edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 5b, virkavapaalla 12.2.2019 alkaen
Eveliina Pellinen
eveliina.pellinen[at]edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 5b, 21.12.2019 asti
Asta Järvinen
+358 44 052 9246
asta.jarvinen@edu.padasjoki.fi
Erityisopettaja
Johanna Rouvila
+358 40 840 9553
johanna.rouvila[at]edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 1lk
Johanna Virtanen
+358 44 720 2067
johanna.virtanen@edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 6a, 21.12.2019 asti
Juha Lehto
+358 44 052 9355
juha.lehto@edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 6a, virkavapaalla 11.10.2018 alkaen
Maija Saha
maija.saha[at]edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 6b, 30.5.2020 asti
Miia Laukkanen
+358 44 720 2066
miia.laukkanen@edu.padasjoki.fi
Aineenopettajat
kemia, fysiikka
Kristiina Häkkä
+358 44 720 2069
kristiina.hakka[at]edu.padasjoki.fi
tekninen työ, kuvataide, luokanvalvoja 8lk
Vesa Koskinen
+358 44 720 2073
vesa.koskinen[at]edu.padasjoki.fi
äidinkieli ja kirjallisuus, uskonto, kuvataide, luokanvalvoja 9a
Anita Kuusenhako
+358 44 052 9373
anita.kuusenhako[at]edu.padasjoki.fi
kotitalous, terveystieto
Tarja Kynsilehto
+358 44 720 2067
tarja.kynsilehto[at]edu.padasjoki.fi
liikunta, terveystieto, luokanvalvoja 9b
Anne Lahtinen
+358 44 052 9343
anne.lahtinen[at]edu.padasjoki.fi
historia, yhteiskuntaoppi, filosofia, uskonto, ryhmänohjaaja sen
Marja-Riitta Tikkala
+358 44 720 2077
marja-riitta.tikkala[at]edu.padasjoki.fi
biologia, maantieto, ryhmänohjaaja abi
Pirjo Tuominen
+358 44 720 2078
pirjo.tuominen[at]edu.padasjoki.fi
englanti, venäjä, luokanvalvoja 7lk
Tanja Uusitalo
+358 44 0529 385
tanja.uusitalo[at]edu.padasjoki.fi
Ruotsi, saksa
Elisa Uusitalo
+358 44 720 2017
elisa.uusitalo@edu.padasjoki.fi
erityisluokanopettaja, luokanvalvoja 9c
Johanna Rantti
+358 44 052 9270
johanna.rantti@edu.padasjoki.fi
Matematiikka, psykologia
Juulia Järvelin
+358 44 052 9266
juulia.jarvelin@edu.padasjoki.fi
Erityisopettaja, 30.5.2020 asti
Maria Mikkonen
+358 44 052 9388
maria.mikkonen@edu.padasjoki.fi
matematiikka, fysiikka, ryhmänohjaaja jun
Mika Haataja
+358 44 052 9392
mika.haataja@edu.padasjoki.fi
Etäopetus
ranska
Riikka Penttilä, Vääksyn yhtenäiskoulu
ranska
Karen Bachir, Erkko Lukio
saksa
Teija Tonteri, Erkko Lukio
Liikenneopetus
Liikennekasvatus
Jyrki Mandelin
+358 400 499 243
Koulunkäyntiavustajat
Koulunkäyntiavustaja, Kullasvuori
Tiina Aarto
+358 40 844 1598
tiina.aarto[at]edu.padasjoki.fi
Koulunkäyntiavustaja, Kullasvuori
Aarre Visanen
+358 40 835 0160
aarre.visanen@edu.padasjoki.fi
Koulunkäyntiavustaja, Kullasvuori
Hannele Juhola
+358 44 052 9344
hannele.juhola@edu.padasjoki.fi
Koulunkäyntiavustaja, Pappilanmäki
Mia Koskela
+358 40 721 0272
mia.koskela@edu.padasjoki.fi
Koulunkäyntiavustaja, Kullasvuori
Minna Anttonen
+358 44 052 9390
minna.anttonen@edu.padasjoki.fi
Koulunkäyntiavustaja, Pappilanmäki
Nina Suojala
+358 44 720 2059
nina.suojala@edu.padasjoki.fi
Koulunkäyntiavustaja, Kullasvuori
Tiina Lahtinen
+358 44 720 2058
tiina.lahtinen@edu.padasjoki.fi
Postiosoite

Padasjoen kunta
PL35
17501 PADASJOKI

Käyntiosoite

Kellosalmentie 20
17500 PADASJOKI

Ota yhteyttä

Puhelinvaihde 
03 552 911

etunimi.sukunimi[at]padasjoki.fi
kirjaamo[at]padasjoki.fi
info[at]padasjoki.fi