Siirry sisältöön
Opettajat ja muu henkilökunta
Rehtori
Kari Miettinen
+358 40 822 4172
kari.miettinen@edu.padasjoki.fi
Opinto-ohjaaja
Asta Järvinen
+358 44 052 9336
asta.jarvinen@edu.padasjoki.fi
Sivistysjohtaja
Jouni Häkkinen
+358 44 052 9209
jouni.hakkinen@padasjoki.fi
Koulusihteeri
Minna Siljander-Salo
+358 44 753 3596
minna.siljander-salo@padasjoki.fi
Luokanopettajat
Erityisopettaja
Johanna Rouvila
+358 40 840 9553
johanna.rouvila@edu.padasjoki.fi
Erityisluokanopettaja, pienluokka
Kirsi Ruokolainen
+358 44 052 9391
kirsi.ruokolainen@edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 1lk
Johanna Virtanen
+358 44 720 2067
johanna.virtanen@edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 2lk
Raija Meronen
+358 44 720 2076
raija.meronen@edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja 3 lk, ajalla 11.8.21-4.6.22
Sami Hiltunen
+358 44 052 9246
sami.hiltunen@edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja 4lk
Maija Saha
+358 44 052 9355
maija.saha@edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 5lk
Maria Linden
+358 44 720 2072
maria.linden@edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja 6A
Marja-Leena Kankaanmäki
+358 44 720 2062
marjaleena.kankaanmaki@edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 6B, ajalla 1.8.21-31.7.22
Tuula Niemi
+358 44 720 2063
tuula.niemi@edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, virkavapaalla 25.8.2021-4.6.2022
Eveliina Pellinen
eveliina.pellinen@edu.padasjoki.fi
Aineenopettajat
Ruotsi, saksa, luokanvalvoja 7a
Elisa Uusitalo
+358 44 720 2090
elisa.uusitalo@edu.padasjoki.fi
Kotitalous, terveystieto, luokanvalvoja 7b
Tarja Kynsilehto
+358 40 505 1508
tarja.kynsilehto@edu.padasjoki.fi
Erityisluokanopettaja, luokanvalvoja JOPO
Johanna Rantti
+358 44 052 9270
johanna.rantti@edu.padasjoki.fi
Biologia, maantieto, luokanvalvoja 8a
Pirjo Tuominen
+358 44 720 2078
pirjo.tuominen@edu.padasjoki.fi
Erityisopettaja, luokanvalvoja 8b
Maria Mikkonen
+358 44 720 2066
maria.mikkonen@edu.padasjoki.fi
Englanti, venäjä, luokanvalvoja 9a
Tanja Uusitalo
+358 44 052 9385
tanja.uusitalo@edu.padasjoki.fi
Liikunta, terveystieto, ryhmänohjaaja sen
Anne Lahtinen
+358 44 052 9343
anne.lahtinen@edu.padasjoki.fi
Matematiikka, fysiikka, ryhmänohjaaja abi
Mika Haataja
+358 44 052 9392
mika.haataja@edu.padasjoki.fi
Historia, yhteiskuntaoppi, filosofia, uskonto
Marja-Riitta Tikkala
+358 44 720 2077
marja-riitta.tikkala@edu.padasjoki.fi
Kemia, fysiikka
Kristiina Häkkä
+358 44 720 2069
kristiina.hakka@edu.padasjoki.fi
Kuvataide, käsityö ajalla 12.8.2020-4.6.2022
Mariella Rauhala
mariella.rauhala@edu.padasjoki.fi
Matematiikka, psykologia, ryhmänohjaaja jun
Juulia Järvelin
+358 44 052 9266
juulia.jarvelin@edu.padasjoki.fi
Tekninen työ, kuvataide,
Vesa Koskinen
+358 44 720 2073
vesa.koskinen@edu.padasjoki.fi
Äidinkieli ja kirjallisuus, ajalla 11.8.2020-31.10.2022
Laura Walden
+358 44 052 9373
laura.walden@edu.padasjoki.fi
Äidinkieli ja kirjallisuus
Anita Kuusenhako
anita.kuusenhako@edu.padasjoki.fi
Etäopetus
ET
Antti Romunen, Heinolan lukio
Liikenneopetus
Koulunkäynninohjaajat
Postiosoite

Padasjoen kunta
PL35
17501 PADASJOKI

Käyntiosoite

Kellosalmentie 20
17500 PADASJOKI

Ota yhteyttä

Puhelinvaihde 
03 552 911 (arkisin 9-15)

etunimi.sukunimi[at]padasjoki.fi
kirjaamo[at]padasjoki.fi
palaute[at]padasjoki.fi
info[at]padasjoki.fi