Salivuorot

KULLASVUOREN KOULUN LIIKUNTASALIVUOROT 2016-2017

 

MAKSUT: 1 tunti / viikko syyskauden ajan 25 €, kevätkauden 33 €

Vapaina olevia salivuoroja voi tiedustella:
Liikunnanohjaaja Mari Engberg p. 0447202070, mari.engberg[at]padasjoki.fi

Liikuntasalien ilta ja viikonloppukäyttäjien turvallisuusohje  (pdf)         

_________________________________________________________________________________

MAANANTAI

14.00 – 15.00                       Iltapäivätoiminta / Kullasv. koulu                     Tiina Aarto

15.00 – 16.00                       Naisten terv.liik. / Vapaa-aikatoimi                 Sinikka Moisio

16.00 – 17.00                       4H                                                                         Salla Lindqvist 

17.00 – 18.15                       Futis -03/ PadY:n jp-jaosto                               Kimmo Perälä

18.15 – 20.00                       Salibandy M/ PadY:n jp-jaosto                         Kimmo Perälä

20.00 - 21.00 Sulkapallo / Lions Club      Antti Alhola

_________________________________________________________________________________

TIISTAI 

12.45 – 13.45                       1. – 2. lk. Wau ry:n kerhot                                 Raija Meronen

13.45 – 14.45                       3. – 6. lk. Wau ry:n kerhot                                 Raija Meronen

16.00 – 17.00                       4H                                                                Salla Lindqvist 

17.00 – 18.00                       Futis -05/ PadY jp-jaosto                                   Kimmo Perälä 

18.00 – 19.00                      Naisten sähly / Vapaa-aikatoimi      Sara Ahonen

19.00 - 21.00                        Lentopallo / PadY:n lp-jaosto                            Veikko Salo   

_________________________________________________________________________________

KESKIVIIKKO

15.30 – 16.30                       4H                                                                          Salla Lindqvist

16.30 – 18.00                       Salibandy / Nuokku                                             Pauliina Koskela  

18.00 – 19.30                       Lentopallo / Mansikkamiehet                           Timo Peltonen

19.30 – 21.00                       Salibandy, kuntopiiri / PadMU                          Ville-Pekka Ojala 

_________________________________________________________________________________

TORSTAI

14.30 – 15.15                       Motokerho / vapaa-aikatoimi     Mari Engberg          

15.30 – 16.15                       Erityisliikkakerho / Vapaa-aikatoimi               Mari Engberg 

17.00 – 18.00                       Keppijumppa / Vapaa-aikatoimi                        Mari Engberg 

18.00 – 19.00                       Tehojumppa/ Vapaa-aikatoimi                         Mari Engberg

19.00 – 21.00                       Puulaakilentopallo / Vapaa-aikatoimi             Veikko Salo

_________________________________________________________________________________

PERJANTAI

15.00 – 16.00                       4H                                                Salla Lindqvist

16.00 – 17.30                       Sulkapallo                                                             Auli Jurvaniemi    

17.30 – 19.00                       Koripallo / Korikonkarit                                      Timi Javanainen 

19.00 - 21.00                        Lentopallo / PadY:n lp-jaosto                            Veikko Salo     

_________________________________________________________________________________

LAUANTAI  

9.00 – 11.00                         Tennis                                                                   Heikki Mertsalmi 

11.00 – 12.00                       Sulkapallo                                                             Seppo Törmä

12.00 - 13.00 Palloilu       Kristiina Pykälistö

13.00 - 14.00 Perheliikunta       Petri Niemi 

15.00 – 16.00                       Sulkapallo                                                             Heikki Koskinen 

16.00 – 17.00                       Perheliikunta                                                       Mikko Nieminen       

17.00 – 19.00                       Perheliikunta / sulkapallo                                   Johanna Virtanen  

19.00 – 20.00                       Sulkapallo / Pad. Ns.                                           Kaija Koivukoski           

_________________________________________________________________________________

SUNNUNTAI

10.00 – 11.00                       Sulkapallo                                                             Pekka Nurminen      

12.00 – 14.00                       Lentopallo / Pady:n lp-jaosto                            Ari Anttilainen              

14.00 – 16.00                       Lapsi-aikuinen liikuntakerho/vapaa-aikat.       Mari Engberg

16.00 – 17.30                       Salibandy                                                              Jussi Salonen  

17.30 – 19.00                      Palloilu / Pelastuslaitos                                       Martti Salonen

19.00 - 20.00 Kiipeily      Miko Kotilainen

_________________________________________________________________________________

PAPPILANMÄEN KOULUN  LIIKUNTASALIVUOROT 2016-2017

MAKSUT: 1 tunti / viikko syyskauden ajan 22 €, kevätkauden 30 €                                                                                                                 

_______________________________________________________________________________

MAANANTAI

17.00 – 18.00   Perheliikunta                                 Sanna Häme

18.00 - 19.00 Perheliikunta      Maria Taipale

19.00 – 20.30   Lihaskuntotreeni / Pad. Nuorisoseura            Kaija Koivukoski 

_______________________________________________________________________________

TIISTAI                                                                           

16.30 - 17.30 Terveysliikunta/Terv.aseman hlökunta      Susanna Rantanen

17.30 – 18.30   Lavis tiiviskurssi / Wellamo                              Raila Nieminen  

19.00 – 20.30   Jooga / Pad. Nuorisoseura                               Kaija Koivukoski 

_______________________________________________________________________________

KESKIVIIKKO

16.00 – 17.00   Sulkapallo                                                           Erkki Laakso

17.00 – 18.00   Sulkapallo                                                           Kristiina Heikkinen

18.00 – 19.00   Koripallo / Korisleidit                                        Marika Silventoinen 

19.00 – 20.30   Miehet 50 +/- Pad. Nuorisoseura                   Heikki Koivukoski 

_______________________________________________________________________________

TORSTAI

16.30 - 18.00 Pady:n yu-jaosto     Mikko Toivonen

18.00 - 19.00 Asahi- tietoisen liikkeen taito/Wellamo     Topi Kankaansivu

19.00 - 20.00 Kehonhuolto / Wellamo      Topi Kankaansivu

 

_______________________________________________________________________________

PERJANTAI

16.30 – 18.00   Senioritanssit/Eläkeliiton Pad. yhdistys         Pekka Valtonen

                                                          (parillinen vko)

_______________________________________________________________________________

LAUANTAI

9.00 – 10.00      Spurttaus                                                            Erkki Laakso           

10.00 – 12.00   Perheliikunta                                                     Pekko Nieminen     

13.30 - 14.30 Perheliikunta      Salla Lindqvist 

14.30 – 16.00   Palloilu / Laitospäivystys                                  Mika Lehtinen

16.00 - 17.30 Perheliikunta      Marko Virtanen

_______________________________________________________________________________

SUNNUNTAI

11.00 – 12.00   Tennis                                                                 Lasse Saarinen

14.00 - 15.00 Perheliikunta     Petri Niemi

15.00 – 16.00                        Sulkapallo                                                          Johanna Suntela

17.00 – 18.30   PaHus                                                                  Sara Ahonen 

_______________________________________________________________________________

10-SALIN VUOROT 2016-2017

MAKSUT:     1 tunti / viikko syyskauden ajan 18 €, kevätkauden        25 €

________________________________________________________________________________________

MAANANTAI   

18.00 – 21.00   Ilma-aseammunta / Pad. Urh.ampujat          Jukka Ilonen 

________________________________________________________________________________________

TIISTAI

18.00 – 19.30    Tikanheitto / Pad. Tikka                                     Liisa Helín  

________________________________________________________________________________________

KESKIVIIKKO

18.00 – 21.00   Ilma-aseammunta / Pad. Urh.ampujat           Jukka Ilonen 

________________________________________________________________________________________

TORSTAI           

09.30 - 11.30 Mölkky / Eläkeliitto Pekka Valtonen

________________________________________________________________________________________

PERJANTAI

______________________________________________________________________________________

LAUANTAI       

14.00 – 17.00   Ilma-aseammunta / Pad. Urh.ampujat           Jukka Ilonen 

________________________________________________________________________________________

SUNNUNTAI

 -  _______________________________________________________________________________________

Liikunnanohjaaja
Mari Engberg
+358 44 720 2070
mari.engberg@padasjoki.fi
vs. Vapaa-ajanohjaaja
Kristiina Pykälistö
+358 44 720 2088
kristiina.pykalisto[at]padasjoki.fi
Postiosoite

Padasjoen kunta
PL35
17501 PADASJOKI

Käyntiosoite

Kellosalmentie 20
17500 PADASJOKI

Ota yhteyttä

Puhelinvaihde 
03 552 911

etunimi.sukunimi[at]padasjoki.fi
kirjaamo[at]padasjoki.fi
info[at]padasjoki.fi